Siemens Bulaşık Makinesi E04 Hata Kodu

Siemens bulaşık makinesi hata kodu e04 Siemens bulaşık makinesinde E04 sistem hatasının sebebi nedir? Arızayı tespit ettiğinizde ne yapmalı? Çoğu zaman, bu mesaj bir su sensörü problemi veya bir tıkanma ile ilgili sinyal verir.

Siemens çamaşır makinesinde e04 hata kodunun anlamı

Akış sensörü arızalandığında Siemens bulaşık makinesi E04 sistem hatasını verebilir. Ayrıca, nozüller düzgün çalışmıyorsa, kodun göründüğü durumlar vardır. Bulaşıkları yıkamak için kullanılan blokaj veya yüksek su sertliği ile ilgilidir. Bu durumda, jetler yağmurlama sisteminin deliklerinden güvenli bir şekilde geçemez. Buna karşılık, bu teknik kırılmasına neden olur.

Suyun cihaza yetersiz beslenmesi durumu kritik değildir. Evde bile tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

E04 sistem hatası nasıl düzeltilir?

Onarım çalışmalarından önce, sorunların gerçek olduğundan emin olmanız gerekir. Bazı durumlarda, sistem arızaları sırasında bir hata kodu oluşabilir.

Her şeyden önce, hatayı sıfırlamayı deneyin. Bunun için:

  • üniteyi kapatın ve fişini çekin;
  • yaklaşık 10 dakika bekleyin;
  • bulaşık makinesini tekrar çalıştırın.

Arıza kodu kaybolursa, bulaşık makinesi tamamen sıralıdır. Ancak, Siemens bulaşık makinesi E04 kodunu tekrar verirse, sorun gidermeye başlamanız gerekir.

Bunu yapmak için fıskiyeyi temizleyin. Prosedürün özü aşağıdaki gibidir:

  • Rocker’ın koltuktan çıkarılması;
  • akan su altında durulama;
  • bir kürdan ile temizleme memeleri.

Uzmanlar, E04 hatasının önlenmesi için özel bulaşık makinesi tuzu kullanılmasını tavsiye ediyorlar. Su sertliğini azaltır, böylece parçalar ve bileşenler üzerindeki kireç oluşmaz.

Hata tekrar oluşur İse

Bu durumda, sorun akış sensörlerinde yatmaktadır. Amaçları, nozüllere giren su miktarını kontrol etmektir. Bazı Siemens bulaşık makinesi modellerinde, bu eleman standart bir presostat yerine kuruludur. Bu sensör kontrol modülüne beslemeyi durdurmak için bir komut gönderir. Böylece su kazanımı durur.

Değiştirilecek bir sensör seçerken, bulaşık makinesinin markasını ve modelini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Tüm orijinal bileşenler sadece belirli bir cihaz için uygundur.

Ekranda kırılmaların ve E04 kodunun görünmemesi için bulaşık makinesine zamanında bakın. Uzmanlar, filtreleri ve diğer bileşenleri ayda en az bir kere temizlemenizi tavsiye ediyor. Ayrıca, kireç oluşumunu önleyen özel maddeler kullanın.

İl ve İlçe:

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr.servisw.com