Samsung Çamaşır Makinesi U6 Hata Kodu

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu U6 Bazen dengesiz yükler tesadüfen meydana gelir: yıkayıcı ağırlığı tuhaf bir şekilde kaotik bir şekilde dağıtır. Yine de, hem dengesizlik riskini hem de titreşimlerin genliğini azaltmak mümkündür. Sabit dengesiz yükler çamaşır makinenizin arızalanmasına neden olabilir.

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu U6

Samsung çamaşır makinesi bir U6 hatası gösterdiğinde, bu bir döngü sırasında tamburun dengesiz olduğu anlamına gelir. Samsung kodları arasında U6 hata kodu olmadığını söylemek daha doğru olacaktır (şu anda bu makaleyi yazarken !!!). Bu yaygın bir Ub hata kodudur.

Nedense birçok kullanıcı b harfini 6 ile karıştırır. Bazı siteler hatayı “su seviyesi sensörü hatası” olarak tanımlar. Yine de, hiçbir el kitabında, üreticinin resmi web sitesi bu hata kodunun açıklamasını yapmaz.

Ekransız Samsung yıkama makinesinde hata kodu U6
Ekransız Samsung yıkama makinesinde hata kodu U6

U6 hatası nedenleri ?

Kural olarak, modern bir Samsung çamaşır makinesi yükü dengelemeye çalışacaktır. Bu işe yaramazsa, yıkama döngüsünü zorla durduracak ve kapanacaktır. Veya U6 hata kodunu gösterecektir. Ayrıca, dönmeyi duraklatabilir ve U6 hatasını görüntüleyebilir. Neyse, kıyafetler ıslak kalacak. Yük düşük hız için oldukça dengeli ise, yıkayıcı yavaşça dönebilir. O zaman dengesizlik hala oradaysa, çamaşır makinesi hızlanmayacaktır. Böylece çamaşırlar normal sıkma işleminden sonra çıktıklarından çok daha ıslak olacaktır.

Dengesizlik çamaşır makinesi Samsung
Dengesizlik çamaşır makinesi Samsung

Yıkayıcı, tamburdaki çamaşır yükünü dengeleyemez, eğer:

  • Öğeler toplanmış veya dolaşmış;
  • Çamaşır makinesini çok az yüklediniz: bir veya iki ürün var;
  • Çamaşır makinesini aşırı yükledin.

Hata kodu, genellikle 9 görünür inci , 7 inci ya da 3 üncü yıkama çevriminin sonundan önce dakika. Kod görüntülenmeden önce, tambur bir ve diğer yönde birkaç dakika boyunca yavaşça döner. Bu, makinenin çamaşır yükünü dengelemeye çalıştığı anlamına gelir. Zamanlayıcı duraklatıldı.

U6 hatası nasıl önlenir

Çamaşır makinesinin dengesiz ayağı
Çamaşır makinesinin dengesiz ayağı

Bu hata hakkında yapılacak ilk şey, çamaşır makinesinin sağlam olup olmadığını kontrol etmektir. Belki de önceki yıkama ve sıkma işlemleri sırasında çamaşır makinesi hafifçe hareket etti. Şimdi bacaklardan biri havada.

Çamaşır makinesi Samsung seviyesini nasıl
Çamaşır makinesi Samsung seviyesi

Bacak ve zemin arasındaki küçük bir boşluk, yüksek hızlarda tambur titreşimlerinin genliğini artırabilir.

Daha sonra, çamaşır makinesini çamaşır makinesinde ve çamaşır sıkma modunda kontrol etmeniz gerekir:

Yük Hata kodunun görünmesinin nedeni Sorun giderme
Bir veya iki ürün. Çamaşır makinesi çamaşırları tambur yüzeyi boyunca eşit bir şekilde yeniden düzenleyemiyor. Ana yük tamburun sadece bir bölümünde yatmaktadır. En az 3-4 ürün yükleyin.
Bir büyük (ağır) eşya ve birkaç küçük (hafif) çamaşır eşyası. Sıkma hızını 400 rpm’ye ayarlayın veya sıkma olmadan yıkama işlemine başlayın.
Yüklenen ürünler farklı kumaşlardan yapılır. Her kumaş türü suyu farklı şekilde emer. Bu nedenle çamaşırların ağırlığı değişebilir ve sıkma işlemi düzgün bir şekilde gerçekleşmez. Benzer kumaşlardan yapılmış eşyaları yükleyin.
Çarşaf. Yıkama işlemi sırasında, eşyalar birbirine karışır veya nevresim ya da yastık kılıfına girer. Bir seferde en fazla 2 kg çamaşır yükleyin. Sıkma hızını 800 rpm’ye ayarlayın.
Aşırı yükleme. Çamaşır makinesinde çok fazla çamaşır varsa, tamburda yayılması daha zordur. Sadece “Pamuk” modu çamaşır makinesinin maksimum yüküne izin verir. Yıkayıcının yüklenmesinin doğru yolunu öğrenmek için kullanım kılavuzuna bakın.

Günümüzde büyük bir davul ile bir Samsung çamaşır makinesi satın alabilirsiniz. Ortalama davul şu anda 6 kg yük içindir. Ancak 7, 8 veya hatta 10 kg çamaşır yükleyebileceğiniz bir çamaşır makinesi satın alabilirsiniz. Belki de bu rondelaların, eğer aşırı yüklenirse, dönüşü durdurması daha muhtemeldir. Neden? Yükü oluşturmak için daha fazla ürüne ihtiyaç duyarlar.

Yukarıdaki yöntemler yıkayıcının dengelenmesine yardımcı olmazsa, en muhtemel sebep teknik bir sorundur. Motor, tamburun şaftı, somun ve contalar olabilir.

İl ve İlçe:

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr.servisw.com