Samsung Çamaşır Makinesi HE2 Hata Kodu

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu HE2 Samsung çamaşır makinelerinde HE2 hatası oldukça sık meydana geliyor. Aslında, bu kodda veya kod çözme ile benzer kod çözmede bir hata diğerlerinden daha sık görülür. Bu neden oluyor? Bu nedenle, bu hataya neden olan Samsung çamaşır makinesi detayı, cihazın ana zayıf noktasıdır.

Hata kodu seçenekleri

Daha önce Samsung kendi kendine teşhis sistemlerinin hata kodlarının birleştirilmediğini söylemiştik. Benzer kırılmadaki bazı modellerde, HE2 hatası, diğerlerinde – E5, üçüncü – E6’da görünür. Bazı modellerde H1, H2 veya HE1 hataları vardır. Bu durumda, uzman bile bu hataları çözmek için karıştı. Aceminin de bu konuda zorlanacağı söylenmeden geliyor. Bu yüzden, kullanıcılara özen göstermelerini ve dikkatli olmalarını öneririz.

Lütfen aklınızda bulundurun! HE2, E5, E6, H1, H2, HE1 hatalarının deşifre edilmesi benzer ancak aynı değildir. Daha fazla bilgi almak için her bir kod çözmeyi öğrenmeniz gerekir.

 • 11 – Isıtma elemanı çok çabuk ısınır. 2 dakikada 400C veya daha fazla kazanır ve bu da yanmaya neden olabilir.
 • Е1 – 950 C ve üzeri ısıtma elemanlarının hızlı ve kontrolsüz ısıtılması.
 • Е2 – Isıtma elemanı depodaki suyu çok yavaş ısıtır, 10 dakika boyunca 20C’den fazla değil.
 • 22 – Isıtma elemanı açık devre nedeniyle ısınmıyor.

Samsung çamaşır makinelerinde HE2 hatasının anlamı

HE2 kodu, tanktaki suyun 10 dakika boyunca 20 ° C’den fazla ısıtılmaması olarak deşifre edilir. Bu durumda, elektronik modül sıcaklık sensöründen bilgi alır. Isıtma elemanının suyu programlanandan daha yavaş ısıtdığını belirtir. Kontrol modülü, ısıtıcıyı kapatıp çamaşır makinesini durdurarak hemen tepki verir. Ayrıca, cihaz ekranda HE2 kodunu verir.

Ekranı olmayan bir Samsung çamaşır makinesinin kendi kendine tanılama sistemi varsa, cihaz hatayı kontrol panelindeki yanan ve yanıp sönen ışıkların bir kombinasyonu ile bildirir. Bu durumda iki seçenek var.

 1. İlk – 600 ° C ve 400 ° C lambalar yanar. Farklı yıkama rejimlerine karşı olan lambalar da sıklıkla yanıp söner.
 2. İkinci – 600C ve soğuk su lambaları yanar. İlk – 600 ° C ve 400 ° C lambalar yanar. Genellikle lambalar farklı yıkama programlarına karşı yanıp söner.

Hata nasıl düzeltilir

İstatistiklere göre, vakaların% 90’ında, bu hata ısıtma elemanının bozulmasından kaynaklanmaktadır. Ama umutsuzluğa kapılma. Çamaşır makinesini sökmek için acele etmeyin. Takip etmeyi dene.

 • Çamaşır makinesini elektrik şebekesinden ayırın. Elektrik kablosunu prizden çıkarın ve 2-3 dakika bekleyin. Ardından yıkayıcıyı açın ve programı tekrar başlatın.
 • Arıza, su kaynağında su bulunmamasından kaynaklanabilir. Belki de suyu kapatmamışsındır.
 • Samsung çamaşır makinesinin yere ne kadar sabit yerleştirildiğini kontrol edin. Düzeye göre mi monte edildi? Bazen yıkayıcının altındaki zemin sonunda dengesini kaybeder ve zayıflar. Böylece çamaşır makinesi çalışma sırasında daha güçlü sallanmaya ve titremeye başlar, bu da HE2 tipi hatalara neden olur.

Çok nadir durumlarda, artan titreşim en beklenmedik hatalara neden olabilir. Görünüşe göre bu hatalar bu durumda görünmemeli.

Samsung çamaşır makinesi ekranında HE2 hata kodunu gördüğünüzde, devrenin kırılmadığını ve kontağın kaldığını% 100 garanti ile kabul edebilirsiniz. Ayrıca, sıcaklık sensörü düzenli olarak ısıtıcı çalışması hakkında kontrol modülüne bilgi sağlar. Isıtıcı güç alır, ancak bazı nedenlerden dolayı, eleman olması gerektiği gibi çalışmaz. Bu durumda, sorunu kısa sürede anlayacak bir uzmanla görüşebilirsiniz. Ama biraz para gerektiriyor. Ayrıca, durumları kendiniz de düzeltebilirsiniz. Herhangi bir yardımı olmadan ekipmanı tamir etmeyi tercih ediyorsanız, aşağıdakileri yapın.

 1. Çamaşır makinesini ayırın ve daha fazla alana sahip olduğu yere çekin.
 2. Samsung çamaşır makinesinden su kalıntılarını çıkarın. Bunu yapmak için, toz haznesini çıkarın. Ayrıca, çöp kovasını sökünüz ancak altına bazı emici bezler koymayı unutmayınız.
 3. Daha sonra, Samsung’un yıkayıcısının üst duvarını çıkarmanız gerekir, çünkü kontrol panelini çıkarmanızı önleyebilir.

Bilginize! Samsung çamaşır makinelerinde ısıtma elemanı çoğu yıkayıcıda olduğu gibi tankın arkasına değil ön tarafına yerleştirilmiştir. Bu nedenle, onu almak daha zordur. Cihazın ön duvarını çıkarmanız gerekir.

 1. Toz toplayıcının nişine yakın iki vida bulun ve döndürün.
 2. Kontrol panelinin sağ tarafında bulunan başka bir vidayı çıkarın.
 3. Samsung çamaşır makinelerinde büyük bir lastik kapak (manşet) tutan kelepçeyi çıkarın. Kelepçeyi çıkarmak, cihazın içine daha derinden sokmak gerekmez.
 4. Samsung çamaşır makinesinin alt dar ön panelini sökün ve bir kenara koyun. Altında, ön paneli tutan vidaları aşağıdan görebilirsiniz. Onları bükün.
 5. Kontrol panelini çıkarın ve yıkayıcı gövdesinin üstüne yerleştirin. Dikkatli olun, panelin arkasından büyük bir kablo demeti uzayacaktır, bu nedenle onu yırtmayın.
 6. Panelin altında, Samsung çamaşır makinesinin ön duvarını yukarıdan tutan iki vidayı bulun. Onları bükün.
 7. Çamaşır makinesinin ön duvarını çekin. Lütfen dikkatli olun ve kendinize doğru sertçe çekmeyin. Kapağın yanına monte edilen kilitleme cihazından gelen tel duvarın arkasından uzayacaktır. Kabloyu çıkarmayın. Dikkatlice ayırmanız gerekir.

Samsung çamaşır makinesinin ön duvarını çıkarmayı başarırsanız, ısıtma elemanına erişebileceksiniz. Bu parça, tank duvarından kapağın hemen altına yapışır. Öndeki konumlarının fotoğrafını çekmiş olan telleri çıkarın. Sabitleme somununu sökün ve sorunlu kısmı depodan çıkarın.

Samsung şirketi tarafından yaygın olarak ilan edilen seramik kaplamalı ısıtma elemanında pislik birikmemesi beklenir. Aslında, aksine, bu tür parçalar sıradan metal ısıtma elemanlarından daha fazla toz çekiyor. Sonuç olarak, temizlik bile yardımcı olmaz, çünkü madde umutsuzca bozulur.

Çamaşır makinenizde benzer bir sorun bulursanız yapmanız gerekenler.

 • İstenilen ısıtıcıyı seramik kaplama olmadan sipariş edin.
 • Elinizi ısıtıcı elemanın deliğinden çamaşır makinesinin deposuna koyun. Oradaki tüm kiri temizle.
 • Yeni bir ısıtma elemanının altındaki yeri temizlemek için ince taneli zımpara kağıdı kullanın. Ardından, ısıtma elemanının duvarlarını ev sabunu ile yağlayın.
 • Yeni bir ısıtma elemanı takın ve kabloları buna bağlayın. Bu nedenle, çamaşır makinesini yukarıda açıklanan sırayla monte edin.

Özetlemek gerekirse, Samsung firması tarafından piyasaya sürülen yeni ısıtma elemanları ile karşılaştığında çamaşır makinelerini tamir eden ustaların şok olduğunu unutmayın. Aslında, seramik kaplamalı böyle bir “teknolojik mucize”, çoğunlukla HE2 hatasına neden olur. Yani dikkatli ol. Isıtıcıyı değiştirmeniz gerekirse, metal daha iyi olduğundan, asla bir seramik koymayın.

İl ve İlçe:

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr.servisw.com