Samsung Çamaşır Makinesi FL Hata Kodu

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu FL Samsung çamaşır makinelerindeki FL hatası, kapak kilitleme sorunlarını bildiren tek hata değil. De, Ed, dE1, dE2 gibi kodlar kapı ambarlarıyla ilgilidir.

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu FL

Aşağıdaki gerçekler FL, kapı, de, Ed, dE1, dE2 hataları hakkında sinyal verir:

Bir kullanıcı kapıyı tıkayamaz, sert bir şekilde bassa bile;
yıkama işleminden sonra kapının açılması imkansızdır;
çamaşır makinesi ilk önce kapağı kilitler. Ancak kilit devre dışı bırakıldığında, Samsung çamaşır makinesi arızalanır. Belirtilen kod ekranda belirir;
kapak kancası kilitleme cihazının deliğine sığmaz;
yıkama işlemi sırasında bu kodun çoklu görünümü ve kaybolması. Bazen bu yıkama döngüsü başına 5-7 kez olur.
En sık karşılaşılan durum, bir tıklamayla kapının kapalı olduğu durumdur, ancak cihaz hala FL hatasını görüntüler. Bu durumda, kapak kilidini kontrol etmeniz ve onarmanız gerekir.

Samsung Çamaşır Makinesi FL Arıza Kodu Çözümü

Yıkamadan sonra kapağı açamazsanız, sorun kapak kilitleme cihazıyla ilgilidir. Ancak, son derece dikkatli olun. Yıkama sonunda herhangi bir çamaşır makinesinin kapı kilitleme sistemi kapağı bir süre kapalı tutar. Böyle olmalı. Programın tamamlanmasından on dakika sonra cihaz kapağı açmazsa, onarıma ihtiyaç olabilir.

Elektriksel ve mekanik faktörler Samsung çamaşır makinelerinde FL hatasına neden olabilir. Kapak kapağında bulunan kilit kancası kilitleme sisteminin deliğine uymuyorsa gerçekleşir. Bu nedenle, kapağın tutulduğu ilmek deforme olmuştur. Bu, özellikle yıkayıcının kapısından sallanmayı seven küçük çocuklarınız varsa ortaya çıkar. Döngünün değiştirilmesi, sorundaki tek çözümdür.

Samsung Çamaşır Makinesi FL Arıza Kodu

Samsung çamaşır makineleri oldukça zayıf personel döngüsüyle donatılmıştır. Ancak son zamanlarda üretici özel alaşımdan yapılmış güçlendirilmiş versiyonlar üretmeye başladı. Öyleyse, yenisini alın ve bu konuyu sonsuza dek unutun.

Samsung Çamaşır Makinesi FL Hata Kodu Çözümü

Samsung çamaşır makinelerinde FL kodunun görünmesi ve kaybolması iyi değildir. Bu, temasın hatch kilidi ile kontrol modülü yolu arasında bir yerde kaybolduğu anlamına gelir. Kilit modülünü çıkarmanız gerekecektir. Ardından, bir multimetre kullanarak, kilitten önde gelen kontaklardaki döngüyü kontrol edin. Bu gibi durumlarda, işi bir uzmana emanet etmek daha iyidir.

İl ve İlçe:

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr.servisw.com