Samsung Çamaşır Makinesi 5D Hata Kodu

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu 5D Samsung markası altında üretilen birçok çamaşır makinesi modeli var. Birçoğunda, hata kodlarının adı aynıdır. Ancak, bazı kodlar aynı hatayı gösterir. Örneğin, 5d, sud veya sudS kodları farklıdır ancak aynı hatayı rapor eder.

Samsung çamaşır makinesindeki 5d hatası, tamburun içinde çok fazla köpük olduğu anlamına gelir.

Samsung çamaşır makinelerinde 5D hatasının nedenleri

Çamaşır makinelerinde artan köpüklenmenin nedenleri şunlardır:

  1. Otomatik yıkama için toz yerine, kullanıcı elde yıkama için toz koydu. Elde yıkama için kullanılan toz çok köpürüyor. Otomatik yıkama tozları, aşırı köpük oluşumunu söndüren köpük stabilizatörleri içerir. Köpüğün elektrik motoruna ulaşmadığından ve dışarı çıkmadığından emin olmak gerekir.
  2. Yıkama sırasında kullanılan otomatik yıkama tozu kalitesi düşük.
  3. Her yıkama çevrimi için gerekli miktarda toz aşılıyor.

Eliminasyon ve önlemler

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu 5D Kural olarak, 5D hatası herhangi bir önlem almayı gerektirmez. Böylece makine köpüğü otomatik olarak kaldırır veya oturmasını bekler. Sonra yıkama işlemi devam eder. Bazı modellerde, aktif köpük giderme işlemi için makine panelindeki “Başlat (Duraklat)” düğmesine basmanız gerekir.

Böyle bir hatayı önlemek için, sadece yüksek kaliteli tozlar veya sıvı deterjanlar kullanın. Aynı zamanda, ürünün ambalaj üzerindeki otomatik bir makine için uygun olduğuna dikkat edilmelidir.

Önemli! Deterjan paketine baktığınızdan emin olun. Bir yıkama döngüsü için ne kadar toz uzmanının eklemeyi önerdiğini öğrenin.

Doğru dozaj hem paradan hem de çamaşır makinesinden tasarruf sağlayacaktır. Unutmayın, daha fazla toz eklerseniz, çamaşırları daha iyi yıkayacağının garantisi yoktur. Bu nedenle, çamaşır makinesine toz eklerken daima ölçüm kapasitesini kullanın.

Her şeyi doğru yapıyorsanız, ancak hata hala görünüyorsa, sonraki yıkamada normun biraz altına toz eklemeyi deneyin. Bu istenen sonucu vermezse, Samsung servis merkezinden profesyonelleri aramanız faydalı olacaktır.

Çamaşır makinesi ekranındaki 5d hatası kritik değil. Çoğu durumda, birkaç dakika sonra ortadan kaldırabilirsiniz.

İl ve İlçe:

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr.servisw.com