Bulaşık Makinem Bulaşıkları Kurutmuyor?

Sebep

>

Çözüm

Bulaşıklar düzensiz yerleştirilmiştir. > Bulaşıklarınızı, yıkama esnasında içlerinde su birikmeyecek şekilde yerleştirin.
Parlatıcı yetersizdir. > Parlatıcı eksikliği uyarı göstergesini kontrol ederek gerekirse parlatıcı ilave edin. Makinede yeterince parlatıcı varsa parlatıcı ayarını yükseltin.
Makine yıkama bittikten hemen sonra boşaltılmıştır. > Makinenizi yıkama bittikten hemen sonra boşaltmayın. Kapıyı aralayarak içerdeki buharın bir süre dışarı çıkmasını sağlayın ve bulaşıklar el sürülebilir düzeyde soğuduğunda makineyi boşaltın. Boşaltma işlemine alt sepetten başlayın. Böylece, üst sepette herhangi bir parça üzerinde kalan
suyun alt sepette bulunan parçalara damlaması engellenir.
Uygun program seçilmemiştir. > Kısa süreli programlarda durulama sıcaklığı düşük olduğu için kurutma performansları da düşüktür. Daha yüksek bir kurutma performansı için daha uzun süreli programlar seçin.
Tablet deterjan kullanılmış, tablet tuşuna basılmamıştır > Çok amaçlı deterjan kullanımında makinenizde “tablet deterjan” fonksiyonu varsa aktif hale getirin.
Mutfak eşyalarının yüzey kalitesi bozuktur. > Yüzeyleri bozulmuş mutfak eşyalarında beklenen yıkama performansı elde edilemez ve hijyenik açıdan kullanımları doğru değildir. Ayrıca bozuk yüzeylerden suyun akması zordur. Bu tür mutfak eşyalarının bulaşık makinesinde yıkanması tavsiye edilmez.
> Teflon mutfak eşyalarında kurutma şikayeti oluşması doğaldır. Bu durum teflonun yapısıyla ilgilidir. Teflon ve suyun yüzey gerilimleri farklı olduğu için su tanecikleri teflon yüzey üzerinde boncuk gibi kalır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr.servisw.com arcelik.servisw.com tr.ayazteknik.net